Ceza yargılaması süreci, hukuki yardıma en çok ihtiyaç duyulan süreçtir. Şüpheli, sanık veya şikayetçi olarak katılanlar mutlaka profesyonel hukuki yardım almalıdır

Ceza hukuku arama, el koyma, yakalama, gözaltı, tutuklama gibi koruma tedbirleri; adli para cezası veya hapis cezası mahkumiyeti gibi mahkeme kararları vasıtasıyla kişi özgürlüğüne müdahale eder.

Suç işlendiğinde savcılık tarafından soruşturma, ceza davası açıldığında mahkeme tarafından yargılama faaliyeti yapılır.

Tüm bu süreçlere şüpheli, sanık veya şikayetçi olarak katılanlar mutlaka profesyonel hukuki yardım almalıdır. Yargısal süreçlerde müşteki, şüpheli veya sanığın savunma hakkı bir ceza avukatı tarafından temin edilmediği takdirde hak kaybı kaçınılmazdır.

Türkiye’de tüm mesleki uygulamalardaki gelişmelere paralel olarak nitelikli ceza avukatı sayısının da gittikçe arttığı görülmektedir.

Şanlıurfa’da Selim Hartavi I Avukatlık Bürosu, ceza hukuku teorisi ve uygulamasını birlikte ele alarak  Şanlıurfa’da müvekkillerine etkin bir avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

ŞANLIURFA I CEZA AVUKATI I SELİM HARTAVİ